Bazalt - jedno z najpopularniejszych podłoży akwarystycznych. Czerń bazaltu wspomaga wybarwianie się ryb. Jego neutralność dla środowiska sprawia, że jest to często stosowane podłoże. Ze względu na naturalną zdolność do wspomagania gleby, bazalt jest naturalnym wyborem do zbiorników roślinnych.

Dostepne frakcje: 0,8-1,6mm, 1-3mm, 2-5mm, 5-8mm, 8-16 mm

PODŁOŻA BAZALTOWE

Podłoża granitowe są wybierane ze względu na swoją neutralność w stosunku do środowiska wodnego. Twarda skała jaką jest granit nie wypuszcza do wody żadnych związków. Ma ciekawą szarą barwę

Dostępne frakcje : 1-3 mm, 2-5 mm, 2-8 mm, 8-16mm

PODŁOŻA GRANITOWE

Podłoża marmurowe charakteryzują się ładną kremową barwą, dzięki czamu wybierają je akwaryści, którzy nie chcą stosować rażącej bieli w swoich zbiornikach. Należy pamietać, że marmur; mimo swojej twardości; może wpływać na twardość wody ( oddaje wapień), dlatego najchetniej stosuje się go w zbiornikach typu Tanganika i Malawi.

Dostępne frakcje : 1-1,5 mm, 1-2 mm, 1-4 mm, 4-10 mm, 10-16 mm

PODŁOŻA MARMUROWE

 

 

MARMURY KOLOROWE- Ze względu na pochodzenie marmurowe stosowane głównie w zbiornikach Tanganika i Malawi. Stanowią ciekawą alternatywę dla polskich produktów. Wymagaja dokładnego przepłukania.

Dostępne kolory : śnieżnobiały, czerwono-pomarańczowy, czarny

Frakcja 1,8-3mm